Stres

Chociaż stres był częścią życia od zarania dziejów – i był przydatny w ochronie naszych przodków Homo sapiens przed niebezpieczeństwem – obecnie jest uznawany za jeden z głównych problemów zdrowotnych, z którymi mamy do czynienia. Przyjmuje się, że dotyka 9 na 10 osób we Francji. Z biologicznego punktu widzenia stres jest definiowany jako zespół reakcji mobilizowanych przez organizm, aby umożliwić mu przystosowanie się do presji generowanej przez jego otoczenie. Ponieważ stres jest normalną reakcją na stresor, nie jest szkodliwy, o ile pojawia się sporadycznie. Jednak długotrwały stres może mieć poważne konsekwencje zdrowotne: fizyczne i psychiczne. Podejście mikroodżywcze i/lub fitoterapeutyczne okazało się cenne w zwalczaniu niekorzystnych skutków stresu, na czele z wykorzystaniem magnezu i różeńca górskiego.

Reset filters

Stres Fitoterapia

Fitoterapia: wykorzystanie roślin do radzenia sobie ze stresem

Codzienność jest coraz bardziej stresująca. Rośliny lecznicze lub „adaptogenne” mogą pomóc organizmowi adaptować się do stresu i chronić nas przed jego…

Czytaj artykuł

Odporność Stres Mikroodżywianie

Magnez: dlaczego i jak zoptymalizować jego spożycie?

Magnez jest minerałem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu i bierze udział w ponad 300 reakcjach biologicznych. Jednak we Francji 75%…

Czytaj artykuł